O mne

Kedy a ako som prepadla vášni šiť?

Šitiu sa venujem už viac ako 20 rokov.  Celé to začalo, keď som pozorovala svoju vlastnú maminku šiť všelijaké zaujímavé oblečenie. Keď zistila, že mám o jej koníček tiež záujem, začali sme spolu vymýšľať rôzne kúsky. Učila ma novým veciam a tak ma postupe obohacovala jej vlastnými poznatkami. Neskôr som tvorila už sama pre seba a najlepšie na tom bolo, že všetko čo som spravila bol originál. Tento pocit ma inšpiroval aby som pokračovala.

Samostatné šitie prišlo s narodením prvého syna. Skúšala som všetko čo ma zaujalo: nápady z časopisov, filmov, internetu… Po čase sa z nápadov stávali nové a nové kúsky, ktoré sa páčili mojim známym. Je to dobrý pocit, keď si ľudia všimnú vašu prácu. Neskôr, keď som čakala môjho druhého syna, dostala som šialený nápad: „prešijem detský kočík! Chalani okolo mňa rozoberajú autá, prečo by som ja nemohla rozobrať kočík?“

Adriana - kurzy šitia

Tak som sa rozhodla ten starý kočík trošku „vytuningovať.“ Nič ma nedokázalo zastaviť… ani 5. mesiac tehotenstva, či rozzúrená mama… Povedala som si, že ten kočík dokončím za každú cenu.

Po podobných udalostiach ma začalo šitie vždy viac a viac baviť a stalo sa mojou vášňou. Najradšej som šila pre deti. Vytvorila som požičovňu karnevalových masiek (vlastnoručne ušitých), a popri tomto som šila na mieru dospelým. Samostatnú myšlienku viesť kurzy mi vnukli moji zákazníci.

Najčastejšie šijem spoločenské oblečenie, ale aj trendové kúsky na mieru. Okrem šitia sa venujem aj pleteniu, háčkovaniu, tattingu a frivolitkovaniu.

Už nejakú dobu spolupracujem s talentovaným a skvelým človekom – známym módnym návrhárom. V jeho dielni vznikajú úchvatné modely a som hrdá že môžem byť súčasťou.

Keď budete trpezliví a vytrvalí, konečný efekt Vám prinesie veľa radosti a spokojnosti.

Viac sa o mne a o tom, prečo je dobré naučiť sa šiť, nájdeš na portále Za Plotom.sk