Online kurz šitia

- úplný začiatočník

- pokročilý úroveň 1

- overlock úroveň 1

„Skúšala som to s videami na youtube, ale vôbec mi to nešlo.“

Túto vetu od mojich klientov počúvam neustále. Či sa to niekomu páči, alebo nie, online kurzy šitia sú trend, ktorý sa nedá ignorovať. Videí je neúrekom a dokonca sú všetky zdarma.

Je tu ale jeden háčik.

Ľudia si z toho množstva videí, nedokážu vyskladať cestu, ktorá by ich previedla z bodu A do bodu B a potom do bodu C a tak ďalej… Viem to, pretože som tak začínala tiež a rovnako je tak nastavená väčšina mojich klientov. Ale nedá sa to urýchliť tým, že niektoré kroky preskočíme.

Nad videami o šití „visím“ aj ja. Je to vynikajúci zdroj inšpirácie. Ale väčšina z nich nie je vhodná pre začiatočníkov. Tvoria ich síce šikovní a skúsení ľudia, ktorí ale trpia profesionálnou slepotou. Kroky, pre nich samozrejmé často preskočia.  Sú predsa tak jasné, že ich netreba zvlášť vysvetľovať. Tu ale začiatočník vždy narazí a zasekne sa. Potom prichádza frustrácia a znechutenie.
Ak sa tomu chceš vyhnúť a vieš zo seba vydolovať dostatok disciplíny, mám tu pre teba cestu, ktorú už pilujem niekoľko rokov a verím, že pomôže aj tebe.

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov

Odjakživa sa ľudia učili šiť pozorovaním. Dcéry celé hodiny sedeli pri šijacom stroji a pozorovali svoje mamy pri práci, až kým nezískali odvahu, posadiť sa za stroj a vyskúšať si to. 
Tento princíp učenia platí aj dnes. Nie je potrebná žiadna teória a na začiatok ani spoznávanie rôznych materiálov, nití a podobne.

Potrebuješ si všetko napozerať.

Ako uchopiť látku pri šití rovno, či pri šití oblúkov… Kedy, kde, čo a ako položiť, prišpendliť, nastrihnúť. Najlepšie urobíš, keď začneš pozeraním a do šitia sa pustíš až vtedy, keď budeš cítiť nedočkavosť.
Kurz šitia pre začiatočníkov

Potom si ihneď niečo uši, pretože radosť z prvého výrobku ťa poriadne nakopne. Pri poťahu na vankúš a na nákupnej taške si dostatočne nacvičíš šitie rovno. Kozmetická taštička je trochu zložitejšia, ale hračka, aj keď to tak nevyzerá, bude najťažšia. Tu si ale dôkladne nacvičíš zručnosť pri šití oblúčikov…

Tu v kurze pre úplných začiatočníkov je všetko, čo potrebuješ vedieť v tejto fáze učenia.

Nič zbytočné a nič navyše, čo by ťa zo začiatku mohlo odradiť.

Prostredie kurzu je prehľadné. Všetky videá jednej lekcie sú na jednom mieste, viď obrázok.

V kurze pre úplných začiatočníkov nájdeš:

4 lekcie, ktoré ti pomôžu získať základnú zručnosť, bez ktorej sa nebudeš vedieť pohnúť ani o krok ďalej. Na konci tvojho snaženia budeš mať niečo ušité, čo je veľmi dôležité pre tvoju motiváciu. Uvidíš, aký je to príjemný pocit, držať v ruke vlastnoručne vyrobený produkt.

Poťah na vankúš

Poťah na vankúš – učíš sa šiť rovno. Aj keď ti to možno ihneď nepôjde, neber to ako tvoje zlyhanie. Väčšina ľudí, ktorí dnes aktívne šijú, mali tento problém na začiatku tiež.

Nákupná taška – je to o šití rovno, ale postup je iný, takže to bude znova zábava. 

Kozmetická taštička so zipsom – neboj sa, dokázalo to už viac ako 200 ľudí. Vo videu je všetko vysvetlené a dôležité body zvýraznené.

Hračka – sloník. Túto lekciu vôbec nepodceňuj. Tu sa potrápiš s oblúčikmi, ale zručnosť ktorú získaš oceníš neskôr pri šití oblečenia.

Adriana - kurzu šitia

Online kurz šitia - pokročilý úroveň 1

Po zvládnutí základov, sa môžeš posunúť na túto úroveň. Cieľ je pustiť sa do šitia oblečenia. Nezabudni, že princíp učenia je rovnaký. Najprv si to napozeraj. Tu je viac než dôležité najprv pochopiť postupnosť. 
Na tejto úrovni sa naučíš, ako pracovať s BURDOU, ako pracovať so strihmi, ako sa správne namerať a ako potom strih upraviť.
Mimochodom, úprava strihov je téma úrovne 2 (ktorú už pripravujeme), takže nečakaj, že sa teraz naučíš úplne všetko. Na tejto úrovni to bude o predlžovaní strihu, skracovaní a jeho základnej úprave…

V kurze pre pokročilých na úrovni 1 nájdeš:

 • ako pracovať s Burdou a ako sa v nej orientovať,
 • ako sa správne namerať,
 • ako si strih upraviť podľa svojich rozmerov 
 • 3 podrobne spracované postupy, na úrovni „easy“ ktorá je priamym pokračovaním po zvládnutí základov
  • dámsky top veľkosť 36 – 42
  • blúzka s oválnym výstrihom
   veľkosť 34 – 42
  • nohavice veľkosť 36 – 46

Ľudia, ktorí ešte nemajú dostatočnú prax, potrebujú vidieť celý postup dôkladne. Každý detail je pre nich dôležitý, pretože len tak budú mať istotu, že nezišli z cesty.

Pri tvorbe videí sme na to mysleli. Všetko je dôkladne ukázané pomocou priblížení a doplnené vizuálnymi prvkami. Výhodou je, že sa každý môže učiť vlastným tempom, pretože kurz nie je vôbec časovo obmedzený. Ostáva ti navždy.

Online šitie - strih

Online kurz šitia - overlock úroveň 1

Väčšina ľudí po prečítaní návodu k overlocku, má pocit, že vie ešte menej ako predtým 🙂 To môže poriadne pokaziť radosť z nového stroja. V tomto kurze mám pre teba presný a podrobný návod, ku ktorému sa budeš môcť kedykoľvek vrátiť.
Zoznámim ťa z jednotlivými ovládacími prvkami stroja a naučím ťa stroj nastavovať tak, aby tvoje stehy mali vždy profesionálny vzhľad.
Online lekcia šitia - navliekanie overlocku

V tejto lekcii ťa kompletne prevediem ušitím teplákových nohavíc. Videá majú spolu dĺžku 1,5 hod.

V druhej lekcii si ušijeme legíny. Tieto videá majú spolu dĺžku 1 hod.

Prevediem ťa základmi a tak v tom nebudeš sama, pretože metóda pokus omyl nie je príliš sexi.

Ukážem ti všetko dôležité od správneho navlečenia, cez vysvetlenie častí stroja, až po šitie a nastavenie. Naučím ťa, ako párať overlockový steh a ako ho ukončovať.

Vysvetlím ti ako zlepiť elektronické strihy, ktoré sa dajú kupovať na stránke BURDA.

Online kurz šitia - páranie

V kurze overlocku na úrovni 1 nájdeš:

 • základné informácie
 • predstavenie funkcií a navliekanie overlocku
 • nastavenie tlaku pri rôznych hrúbkach materiálov
 • ako sa s overlockom šijú tvary, ako sa steh ukončuje, ako sa pára
 • 2 podrobne spracované postupy na úrovni „easy“
  • teplákové nohavice veľkosť 32 – 46

  • legíny veľkosť 32 – 50

Online lekcia šitia - overlock tepláky

Teplákové nohavice s vreckami a šnúrou v páse

Online lekcia šitia - legíny

Legíny

Možnosť kúpiť jednotlivo

Kompletný kurz

Zvýhodnená cena -20%
207
165
 • Kurz začiatočník - 186 min.
 • Kurz pokročilý - úroveň 1 - 290 min.
 • Kurz overlock - úroveň 1 - 208 min.
 • -6% zľava na šijacie stroje Brother
 • Usetríš 42€
Výhodné

Výhody online kurzu

 • Prvá výhoda je cena. Celý obsah online kurzov, ktorý stojí 165€, by ťa na „riadnom“ kurze a po odčítaní všetkých vernostných zliav, stál 445€Môj cieľ je dostať šitie k čo najväčšiemu počtu ľudí, aby si všetci mohli užívať jeho benefity. Online cesta znižuje náklady, čo sa priaznivo odrazí na cene.
 • Obrovská výhoda je pozrieť si všetko dopredu. Keď si najprv všetko „napozeráš“, získaš istotu a do šitia sa už pustíš s väčšou odvahou. Toto je celé tajomstvo, ktoré funguje odjakživa. Takto sa aj voľakedy učili šiť dcéry, ktoré celé hodiny sedeli pri šijacom stroji a pozorovali svoje mamy pri šití…
 • Nie je možné zapamätať si všetko naraz. Tu odpadá problém so zabudnutím nadobudnutých informácií a aj straty motivácie.
 • Ľudia sa pred druhými často cítia nekomfortne. „Čo keď niekto uvidí, ako sa mi nedarí?“ Je to samozrejme hlúposť, ale tie pocity tam sú. Na online kurze dostávaš prakticky individuálny prístup a navyše ťa pri tvojom šití nikto nevidí.
 • Žiadne fixné termíny, ktoré sa konajú či je niekto unavený, alebo nie. S online kurzom šiješ len vtedy, keď sa na to cítiš. Pretože sa máš pri tom baviť a nie nútiť sa k tomu.

  Určite sa chceš opýtať:

  Nie. Po kúpe ti tento kurz ostáva navždy. Bolo by kontraproduktívne vytvárať časový tlak. Takto sa učiť nedá.

  Po zaplatení platobnou kartou, alebo online bankovým prevodom, ti prídu na email prihlasovacie údaje ihneď. Ak si vyberieš možnosť úhrady bankovým prevodom, tak až po pripísaní čiastky na náš účet. Všetko sa to ale udeje automaticky a okamžite, takže nebudeš musieť čakať ani minútu navyše 🙂

  V dolnej časti každej stránky v prostredí kurzu je formulár. Tam sa ma môžeš pýtať, prípadne aj nahrať fotku s problémom. Ja sa ťa pokúsim nasmerovať na riešenie.

  Veľa začiatočníkov si to o sebe myslí a často sa ma túto otázku pýtajú. Ja som ale na svojich kurzoch ešte žiadne drevo nestretla. Keď z teba upadne strach, bude sa ti dariť. Nezabudni, že: „Profesionál je amatér, ktorý to nevzdal.“

  Platba sa vykonáva cez platobnú bránu GoPay, takže áno.

  Ak si kúpiš len časť kurzu, (napríklad len kurz začiatočník) tak ťa to pustí len do tej časti. Kedykoľvek si však môžeš dokúpiť ďalšiu časť, ktorá ťa bude zaujímať. Urobíš to tu na tejto stránke.

  Môj kurz pre začiatočníkov absolvovali už aj 10-11 ročné deti. Neexistuje racionálny dôvod, prečo by sa mal dospelý človek báť. Možno sa ti na začiatku nebude dariť, ale keď to nevzdáš, tak to určite zvládneš. „Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky. Nemôžeš mať oboje.“ 🙂

  Pre ľudí, ktorí očakávajú zázračnú metódu, vďaka ktorej sa naučia šiť za dva týždne. Takéto metódy neexistujú, aj keď je internet plný takýchto sľubov.

  Učenie sa šiť si vyžaduje energiu, ako každé iné učenie. Dá sa to prirovnať k učeniu jazykov, alebo k behu. Bez tréningu sa jednoducho výsledky nedostavia.

  Možnosť kúpiť online kurzy šitia samostatne

  Kompletný online kurz šitia so zvýhodnenou cenou