Online kurz šitia pre začiatočníkov

nová metóda

Všetko, čo potrebuješ vedieť skôr, ako sa pustíš do šitia oblečenia.

 • určené pre úplných začiatočníkov
 • rozšírené o informácie, pre hladký prechod na pokročilý kurz
 • rieši problémy prezenčných kurzov, kde si nemáš šancu všetko si zapamätať

Prichádzaš na kurz s úsmevom na tvári, ale vo vnútri cítiš strach. Čo ak mi to nepôjde? Čo ak na to nemám? Čo ak sa pred druhými len strápnim? Čo ak… čo ak…čo ak…?

Po tom, ako sa prvýkrát posadíš za šijací stroj, ťa zrazu tréma a strach zázračne opúšťa. Zisťuješ, že šitie nie je až tak zložité… Ja ti hovorím čo máš robiť, ty súhlasne prikyvuješ a poslušne vykonávaš moje príkazy. Na konci stretnutia máš ušitý svoj prvý vlastnoručne ušitý výrobok a domov odchádzaš s nezmazateľným úsmevom na tvári.

Pozerať sa na tieto šťastné tváre ma nikdy neprestane baviť.

Lenže, táto "časom overená " metóda má jeden malý, ale zásadný nedostatok:

Vidím to na pokročilých, ktorí sú väčšinou závislí od mojej pomoci a ktorí mi často hovoria: „Potrebovali by sme ťa mať doma“, čo v podstate znamená, „Často sa zaseknem a neviem bez teba pokračovať.“ Táto vec ma už roky trápi a tak som sa na to pozrela bližšie.
Až po dlhšom čase pozorovania mojich klientov mi to docvaklo. Ľudia nemajú problém so získaním zručnosti. Praktické šitie sa naučia relatívne rýchlo a to dokonca aj sami, prípadne pozorovaním. Väčší problém im robí v šití myslieť, pretože tu niekedy potrebujeme plánovať aj 2 – 3 kroky dopredu.
Čo s tým? Učiť sa nudnú teóriu predsa nemá žiadny zmysel. Musí to byť predsa zábavné a také, na čo sa ľudia budú tešiť. Takže…čo?

Z hlboka sa nadýchni. Toto ťa možno prekvapí

Keď sa chceš naučiť šiť, nesadni si hneď za šijací stroj. Najprv pochop, potom pozoruj a až nakoniec začni šiť. Prečo?
Začiatočník väčšinou ani šijací stroj nevlastní. Často ho ani na vlastné oči poriadne nevidel, ale má svoje plány a predstavu, čo sa chce naučiť. V drvivej väčšine je to šitie oblečenia. Lenže práve toto šitie si vyžaduje trochu vyšší level. Nie preto, že by bolo praktické šitie tak ťažké, ale pre úplného začiatočníka je trochu zložitejšie pochopiť prácu so strihom a postup skladania strihových dielov do celku.
Ak sa mu to nepodarí naučiť hneď na začiatku, ťahá sa to s ním a má večný problém so samostatnosťou.

Prečo by sme teda nezačali práve s tým, čo ťa baví a čo je zároveň dôležité?

Všetci chcú vedieť ako sa pracuje so strihmi a ako sa strihy upravujú. Nie je dôvod, prečo s tým nezačať ihneď. Pokiaľ ešte nevlastníš šijací stroj je to dokonca vynikajúce využitie času predtým, ako si ho zaobstaráš. Sú to tak zásadné informácie, ktoré čím skôr pochopíš, tým skôr sa niekam posunieš. 

Tu je moje odporučenie, ako postupovať: 

1. krok - Pochopenie

Základy o strihoch sa na fyzickom kurze zdĺhavo vysvetľujú a ľudia nie sú schopní zapamätať si všetko, čo je dôležité. Ak chceš tieto veci pochopiť bezbolestným a prirodzeným spôsobom, potrebuješ mať možnosť sa k nim neustále vracať, až kým sa ti nedostanú „pod kožu“. Ja nepoznám lepšiu formu odovzdávania týchto informácií, ako formou online vzdelávania, ktoré túto skutočnosť zohľadňuje.

2. krok - Pozorovanie

Som presvedčená, že začať ihneď šiť, bez pozorovania niekoho, kto má so šitím nejakú skúsenosť, je zlá voľba. Odjakživa sa ľudia učili šiť pozorovaním. Dcéry celé hodiny sedeli pri šijacom stroji a pozorovali svoje mamy a babky pri práci, až kým nezískali odvahu a nevyskúšali si to sami. Neexistuje dôvod, prečo by to nemalo fungovať aj dnes. 

3. krok - Praktické šitie

Predstav si, že si sadneš prvý krát za šijací stroj a nebudeš sa cítiť ako začiatočník. Nie je ťažké predstaviť si tento scenár. Tvoj nový šijací stroj stojí pred tebou a ty už vieš, čo s ním. Budeš mať teda prekonané všetky mentálne prekážky, ktoré začiatočníkom bránia sa do šitia vôbec pustiť.

↓ Podrobný popis kurzu ↓

Čo v tomto kurze nájdeš?

Nájdeš tu trojnásobok toho, čo ti dokážem dať na mojom prezenčnom kurze pre začiatočníkov, ktorý mimochodom stojí tiež 109€. Je tu presne toľko, koľko dokáže začiatočník absorbovať a veci, s ktorými pokročilejší večne zápasia. Tento kurz sme zostavili tak, aby bol zábavný, motivujúci a aby ťa na pokročilejšie šitie pripravil prirodzeným spôsobom.

Najväčší pokrok urobíš teda vtedy, keď si v prvej fáze všetko najprv pozrieš a pokúsiš sa pochopiť jednotlivé postupy. Keď si potom sadneš za šijací stroj, budeš sa môcť naplno venovať zvládnutiu praktických zručností.

Rozpis lekcií:

1. Ako pracovať s Burdou, ako sa v nej orientovať a ako si vybrať strih. Sú tu základy, ktoré potrebuješ vedieť čo najskôr a nezáleží na tom, či si začiatočník, ktorý ešte nikdy nešil.  

7:37 min.

2. Ako si správne zmerať telesné miery. Tieto informácie neskôr využiješ pri úprave strihov, ktoré si budeš prispôsobovať tak, aby ti prirodzene sadli.

6:21 min.

3. Tu sa naučíš, ako nanášať svoje telesné rozmery na jednotlivé strihové diely, čím dostaneš potrebný všeobecný prehľad.

8:51 min.

4. Ako si vybrať správne veľkostné číslo strihu, ako sa ho dá v prípade potreby predĺžiť, alebo skrátiť.

17:15 min.

5. Ako správne polohovať strih, ako ho správne vykresliť a následne vystrihnúť. V tomto videu ti predvediem praktickú ukážku, ktorá ťa uvedie do obrazu.

22:07 min.

6. V tejto lekcii budeme pokračovať v pochopení správneho polohovania strihu a to s pásikavou látkou. Budú to nohavice s vreckom.

24:27 min.

↓ A až tu začneme šiť ↓

7. Tu nastáva čas keď sa môžeš pustiť do praktického šitia. Pri poťahu na vankúš a na nákupnej taške si dostatočne nacvičíš šitie rovno. Kozmetická taštička je trochu zložitejšia, ale hračka, aj keď to tak nevyzerá, bude najťažšia. Tu si ale dôkladne nacvičíš zručnosť pri šití oblúčikov…

195 min.

Online kurz šitia začiatočník

Poťah na vankúš – učíš sa šiť rovno. Aj keď ti to možno ihneď nepôjde, neber to ako tvoje zlyhanie. Väčšina ľudí, ktorí dnes aktívne šijú, mali tento problém na začiatku tiež.

Nákupná taška – je to o šití rovno, ale postup je iný, takže to bude znova zábava. 

Kozmetická taštička so zipsom – neboj sa, dokázalo to už viac ako 200 ľudí. Vo videu je všetko vysvetlené a dôležité body zvýraznené.

Hračka – sloník. Túto lekciu vôbec nepodceňuj. Tu sa potrápiš s oblúčikmi, ale zručnosť ktorú získaš oceníš neskôr pri šití oblečenia.

8. Šitie tvarov a modelových prvkov je veľmi dôležitá lekcia, ku ktorej sa budeš neustále vracať aj pri neskoršom šití oblečenia. Ak narazíš na problém, táto pomôcka ti bude vždy nablízku.

25+ min. (budeme dopĺňať)

Online lekcia šitia - blúzka s netopierími rukávmi

9. Približne v tomto bode už budeš mať toľko skúseností, že si už budeš vedieť ušiť tento jednoduchý top. Nezabudni, že skôr ako sa pustíš do tohto šitia, najprv si všetko pozri dopredu a pokús sa zapamätať si postup. Pri šití sa snaž myslieť o krok dopredu…

100 min.

Bonus

Inšpirujeme ku kúpe kvalitného šijacieho stroja

Náš e-shop so šijacími strojmi nie je pre širokú verejnosť. Je len pre ľudí, ktorí to so šitím myslia vážne. NEmáme široký výber, ale môžeš sa na neho spoľahnúť.

Absolventi našich kurzov šitia dostanú 6% zľavový kupón, ktorý môžu využiť na kúpu šijacieho stroja, overlocku a coverlocku, koľkokrát potrebujú. 

Zľavový kupón

6%

zľava

Na šijací stroj

Brother Innov-Is A150

Pôvodná cena 515€ – zľava 100€

Viac o stroji TU

Black friday

25. - 27. 11.2022
624
524
 • Online kurz šitia - nová metóda - 109€
 • Šijací stroj Brother Innov-Is A150 - 515€

Brother Innov-Is A60SE

Pôvodná cena 399€ – zľava 70€

Viac o stroji TU

Black friday

25. - 27. 11.2022
508
438
 • Online kurz šitia - nová metóda - 109€
 • Šijací stroj Brother Innov-Is A60SE - 399€

Brother Innov-Is A16

Pôvodná cena 339€ – zľava 50€

Viac o stroji TU

Black friday

25. - 27. 11.2022
448
398
 • Online kurz šitia - nová metóda - 109€
 • Šijací stroj Brother Innov-Is A16 - 339€

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov

NOVÁ METÓDA
109
 • Úvod do problematiky strihov - 86 min.
 • Praktické šitie vecičiek - 195 min.
 • Praktické šitie tvarov - 25+ min.
 • Praktické šitie topu - 100 min.
 • -6% zľava na šijacie stroje Brother

Určite sa chceš opýtať:

Ako to vo vnútri členskej sekcie to vyzerá?

V menu nájdeš všetky lekcie. Sú očíslované do postupnosti, v ktorej ti odporúčam si ich pozerať.

Nie. Po kúpe ti tento kurz ostáva navždy. Bolo by kontraproduktívne vytvárať časový tlak. Takto sa učiť nedá.

Po zaplatení platobnou kartou, alebo online bankovým prevodom, ti prídu na email prihlasovacie údaje ihneď. Ak si vyberieš možnosť úhrady bankovým prevodom, tak až po pripísaní čiastky na náš účet. Všetko sa to ale udeje automaticky a okamžite, takže nebudeš musieť čakať ani minútu navyše 🙂

V dolnej časti každej stránky v prostredí kurzu je formulár. Tam sa ma môžeš pýtať, prípadne aj nahrať fotku s problémom. Ja sa ťa pokúsim nasmerovať na riešenie.

Veľa začiatočníkov si to o sebe myslí a často sa ma túto otázku pýtajú. Ja som ale na svojich kurzoch ešte žiadne drevo nestretla. Keď z teba upadne strach, bude sa ti dariť. Nezabudni, že: „Profesionál je amatér, ktorý to nevzdal.“

Platba sa vykonáva cez platobnú bránu GoPay, takže áno.

Ak si kúpiš len časť kurzu, (napríklad len kurz začiatočník) tak ťa to pustí len do tej časti. Kedykoľvek si však môžeš dokúpiť ďalšiu časť, ktorá ťa bude zaujímať. Urobíš to tu na tejto stránke.

Môj kurz pre začiatočníkov absolvovali už aj 10-11 ročné deti. Neexistuje racionálny dôvod, prečo by sa mal dospelý človek báť. Možno sa ti na začiatku nebude dariť, ale keď to nevzdáš, tak to určite zvládneš. „Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky. Nemôžeš mať oboje.“ 🙂

Pre ľudí, ktorí očakávajú zázračnú metódu, vďaka ktorej sa naučia šiť za dva týždne. Takéto metódy neexistujú, aj keď je internet plný takýchto sľubov.

Učenie sa šiť si vyžaduje energiu, ako každé iné učenie. Dá sa to prirovnať k učeniu jazykov, alebo k behu. Bez tréningu sa jednoducho výsledky nedostavia.

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov - nová metóda

Rekapitulácia

 • Ako pracovať s Burdou 7:37 min.
 • Ako si správne zmerať telesné miery 6:21 min.
 • Ako nanášať svoje telesné rozmery na jednotlivé strihové diely 8:51 min.
 • Ako si vybrať správne veľkostné číslo strihu 17:15 min.
 • Ako správne polohovať strih 22:07 min.
 • Pokračujeme v pochopení správneho polohovania strihu 24:27 min.
 • Praktické šitie 195 min.

  Poťah na vankúš, Nákupná taška, Kozmetická taštička so zipsom, Hračka

 • Šitie tvarov a modelových prvkov 25+ min.
 • Uši si jednoduchý top 100 min.
Vianočný Mikuláš

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov - nová metóda

Vianočný voucher