Online kurz šitia pre začiatočníkov

nová metóda

 • určené pre úplných začiatočníkov
 • rozšírené o informácie, pre hladký prechod na pokročilý kurz
 • môžeš začať ihneď a kurz ti ostáva ti navždy

Jedna vynikajúca vlastnosť online kurzu šitia, o ktorej musíš bezpodmienečne vedieť

Som veľká fanúšička šitia a rada by som sa s tebou podelila o jednu skvelú vec, ktorú som objavila pri mojom dlhoročnom učení ľudí šiť. Ide o to, ako ti online kurz, z ktorého majú na začiatku všetci strach, nakoniec môže pomôcť. 

Na mojich prezenčných kurzoch sa snažím odovzdávať množstvo informácií, čo sa samozrejme každému páči, ale časom tie informácie akosi vyprchajú. V praxi to potom vyzerá tak, že na kurze šiješ s ľahkosťou, pretože máš pocit istoty, že som tam. Ale keď budeš chcieť šiť samostatne, niečo sa zrazu pokazí.

Online kurz šitia ti ponúka niečo, čo ti iný kurz nedá - možnosť opakovať a precvičovať si všetko, čo sa naučíš

Toto je obrovská výhoda oproti prezenčným kurzom, kde dostaneš možnosť vidieť lektora, robiť niečo len raz. Chcem to zmeniť týmto online kurzom šitia. Dať ti pocit istoty a sebadôvery. Ukázať ti, že šitie je zábava a nie stres. Pomôcť ti rozvíjať tvoju kreativitu, fantáziu a samostatnosť.

Kurz šitia pre začiatočníkov

Preto som vytvorila tento online kurz šitia, ktorý je plný videí a návodov na rôzne projekty. No má ešte jednu výhodu. A tou je prístup k videám a materiálom na neobmedzený čas. To znamená, že keď si kurz kúpiš, ostane ti navždy.

Môžeš si ich pozerať kedykoľvek a koľkokrát chceš. Môžeš si ich spustiť priamo pri svojom stroji a sledovať každý krok podrobne. Môžeš mi písať otázky a požiadať o radu.

Takto sa naučíš nielen techniky a triky šitia, ale aj to, ako si strih upraviť podľa svojej postavy. Ako si urobiť originálne ozdoby a detaily. A ako sa pritom baviť, čo by malo byť prvoradým cieľom.

Ako tento kurz šitia správne používať? Toto ťa možno prekvapí

Až po dlhšom čase pozorovania klientov mi to docvaklo. Ľudia nemajú problém so získaním zručnosti. Praktické šitie sa naučia relatívne rýchlo a to dokonca aj sami, prípadne pozorovaním. Väčší problém im robí v šití myslieť, pretože tu niekedy potrebujeme plánovať aj 2 – 3 kroky dopredu.
Kurz šitia
Čo s tým? Učiť sa nudnú teóriu predsa nemá žiadny zmysel. Musí to byť predsa zábavné a také, na čo sa ľudia budú tešiť. Takže…čo?
Keď sa chceš naučiť šiť, nesadni si hneď za šijací stroj…

… najprv pozoruj →  potom pochop → až nakoniec začni šiť

Prečo? Začiatočník väčšinou ani šijací stroj nevlastní, čo môže byť výhoda, pretože tým, že sa pustíš do okamžitého šitia, nič neurýchliš. Odjakživa sa ľudia učili šiť pozorovaním. Dcéry celé hodiny sedeli pri šijacom stroji a pozorovali svoje mamy pri práci, až kým nezískali odvahu a neposadili sa za šijací stroj sami plné nadšenia.

Tento princíp platí aj dnes. Nie je potrebná žiadna teória a na začiatok ani spoznávanie rôznych materiálov, nití a podobne. To príde neskôr a samo, pretože najlepší učiteľ je aj tak len prax.

Na začiatku si potrebuješ všetko napozerať

Ako uchopiť látku pri šití rovno, či pri šití oblúkov… Kedy, kde, čo a ako položiť, prišpendliť, nastrihnúť. Najlepšie urobíš, keď začneš pozeraním a do šitia sa pustíš až vtedy, keď budeš cítiť nedočkavosť.

Nad videami „visím“ aj ja. Je to vynikajúci zdroj inšpirácie. Ale väčšina z nich nie je vhodná pre začiatočníkov. Tvoria ich síce šikovní a skúsení ľudia, ktorí ale trpia profesionálnou slepotou. Kroky, pre nich samozrejmé často preskočia.  Sú predsa tak jasné, že ich netreba zvlášť vysvetľovať. Tu ale začiatočník vždy narazí a zasekne sa. Potom prichádza frustrácia a znechutenie.

Ak sa tomu chceš vyhnúť a vieš zo seba vydolovať dostatok disciplíny, túto cestu, ktorú už pilujem niekoľko rokov ti vrelo odporúčam.

Predstav si, že si sadneš prvý krát za šijací stroj a nebudeš sa cítiť ako začiatočník. Tvoj nový šijací stroj stojí pred tebou a ty už vieš, čo s ním. Budeš mať teda prekonané všetky mentálne prekážky, ktoré začiatočníkom bránia sa do šitia vôbec pustiť.

↓ Podrobný popis kurzu ↓

Čo v tomto kurze nájdeš?

Nájdeš tu trojnásobok toho, čo ti dokážem dať na mojom prezenčnom kurze pre začiatočníkov. Je tu presne toľko, koľko dokáže začiatočník absorbovať a veci, s ktorými pokročilejší večne zápasia. Tento kurz sme zostavili tak, aby bol zábavný, motivujúci a aby ťa na pokročilejšie šitie pripravil prirodzeným spôsobom.

1. Teoretická časť

1. Ako pracovať s Burdou, ako sa v nej orientovať a ako si vybrať strih. Sú tu základy, ktoré potrebuješ vedieť čo najskôr a nezáleží na tom, či si začiatočník, ktorý ešte nikdy nešil.  

7:37 min.

Online kurz šitia pre začiatočníkov
Adriana kurz šitia

2. Ako si správne zmerať telesné miery. Tieto informácie neskôr využiješ pri úprave strihov, ktoré si budeš prispôsobovať tak, aby ti prirodzene sadli.

6:21 min.

3. Tu sa naučíš, ako nanášať svoje telesné rozmery na jednotlivé strihové diely, čím dostaneš potrebný všeobecný prehľad.

8:51 min.

Lekcia kurzu šitia

4. Ako si vybrať správne veľkostné číslo strihu, ako sa ho dá v prípade potreby predĺžiť, alebo skrátiť.

17:15 min.

5. Ako správne polohovať strih, ako ho správne vykresliť a následne vystrihnúť. V tomto videu ti predvediem praktickú ukážku, ktorá ťa uvedie do obrazu.

22:07 min.

ako polohovat strih na latku - kurz šitia

6. V tejto lekcii budeme pokračovať v pochopení správneho polohovania strihu a to s pásikavou látkou. Budú to nohavice s vreckom.

24:27 min.

↓ A až tu začneme šiť ↓

2. Praktická časť

 1. Ako si ušiť poťah na vankúš. Potrebuješ získať zručnosť pri šití rovno a chápať jednotlivé kroky. Preto si ušijeme niečo jednoduché. Bude to poťah na vankúš a zažiješ prvý pocit úspechu.

2. Ako si ušiť nákupnú tašku. Uši si nákupnú tašku, ktorú budeš hrdo nosiť. Len sa nikomu nepriznaj, že je to tvoja práca, lebo všetci budú chcieť, aby si ju ušila aj im.

3. Kozmetická taštička so zipsom. Tu získavaš zručnosť koordinovať viac úkonov do jedného. Tým sa naučíš dopredu myslieť. Túto zručnosť využiješ neskôr pri šití oblečenia.

4. Hračka – sloník Možno si povieš, že je to príliš jednoduché. Opak je pravdou. Táto lekcia je dôležitá. Naučí ťa ovládať rýchlostný pedál šijacieho stroja. Potrápiš sa aj s oblúčikmi, ale zručnosť ktorú získaš oceníš neskôr pri šití oblečenia.

Kurz šitia pre začiatočníkov
 1. Poťah na vankúš 
 2. Nákupná taška 
 3. Kozmetická taštička so zipsom 
 4. Hračka – sloník

spolu 195 min.

5. Šitie tvarov a modelových prvkov je veľmi dôležitá sekcia, ku ktorej sa budeš neustále vracať aj pri neskoršom šití oblečenia. Ak narazíš na problém, táto pomôcka ti bude vždy nablízku. Budeš vedieť: ako ušiť roh, roh s výplňou, to isté s oblúkom a ako urobiť kruh a množstvo iných tvarov, ktoré budeme neustále doplňovať a za ktoré už nebudeš musieť doplácať.

6. Približne v tomto bode už budeš mať toľko skúseností, že si už budeš vedieť ušiť tento jednoduchý top. Nezabudni, že skôr ako sa pustíš do tohto šitia, najprv si všetko pozri dopredu a pokús sa zapamätať si postup. Pri šití sa snaž myslieť o krok dopredu…

100 min.

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov

NOVÁ METÓDA
85
 • Úvod do problematiky strihov - 86 min.
 • Praktické šitie vecičiek - 195 min.
 • Praktické šitie tvarov - 25+ min.
 • Praktické šitie topu - 100 min.

Určite sa chceš opýtať:

Ako to vo vnútri členskej sekcie to vyzerá?

V menu nájdeš všetky lekcie. Sú očíslované do postupnosti, v ktorej ti odporúčam si ich pozerať.

Ukážkové video →

Nie. Po kúpe ti tento kurz ostáva navždy. Bolo by kontraproduktívne vytvárať časový tlak. Takto sa učiť nedá.

Po zaplatení platobnou kartou, alebo online bankovým prevodom, ti prídu na email prihlasovacie údaje ihneď. Ak si vyberieš možnosť úhrady bankovým prevodom, tak až po pripísaní čiastky na náš účet. Všetko sa to ale udeje automaticky a okamžite, takže nebudeš musieť čakať ani minútu navyše 🙂

V dolnej časti každej stránky v prostredí kurzu je formulár. Tam sa ma môžeš pýtať, prípadne aj nahrať fotku s problémom. Ja sa ťa pokúsim nasmerovať na riešenie.

Veľa začiatočníkov si to o sebe myslí a často sa ma túto otázku pýtajú. Ja som ale na svojich kurzoch ešte žiadne drevo nestretla. Keď z teba upadne strach, bude sa ti dariť. Nezabudni, že: „Profesionál je amatér, ktorý to nevzdal.“

Platba sa vykonáva cez platobnú bránu GoPay, takže áno.

Ak si kúpiš len časť kurzu, (napríklad len kurz začiatočník) tak ťa to pustí len do tej časti. Kedykoľvek si však môžeš dokúpiť ďalšiu časť, ktorá ťa bude zaujímať. Urobíš to tu na tejto stránke.

Môj kurz pre začiatočníkov absolvovali už aj 10-11 ročné deti. Neexistuje racionálny dôvod, prečo by sa mal dospelý človek báť. Možno sa ti na začiatku nebude dariť, ale keď to nevzdáš, tak to určite zvládneš. „Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky. Nemôžeš mať oboje.“ 🙂

Pre ľudí, ktorí očakávajú zázračnú metódu, vďaka ktorej sa naučia šiť za dva týždne. Takéto metódy neexistujú, aj keď je internet plný takýchto sľubov.

Učenie sa šiť si vyžaduje energiu, ako každé iné učenie. Dá sa to prirovnať k učeniu jazykov, alebo k behu. Bez tréningu sa jednoducho výsledky nedostavia.

Online kurz šitia pre úplných začiatočníkov - nová metóda

Rekapitulácia

 • Ako pracovať s Burdou 7:37 min.
 • Ako si správne zmerať telesné miery 6:21 min.
 • Ako nanášať svoje telesné rozmery na jednotlivé strihové diely 8:51 min.
 • Ako si vybrať správne veľkostné číslo strihu 17:15 min.
 • Ako správne polohovať strih 22:07 min.
 • Pokračujeme v pochopení správneho polohovania strihu 24:27 min.
 • Praktické šitie 195 min.

  Poťah na vankúš, Nákupná taška, Kozmetická taštička so zipsom, Hračka

 • Šitie tvarov a modelových prvkov 25+ min.
 • Uši si jednoduchý top 100 min.