Je čas naučiť sa niečo nové

Niečo čo si ušiješ vlastnými rukami a dokonca to aj nosíš, ti dáva neopísateľný pocit. Zmysel pre úspech je pre naše sebavedomie neoceniteľný.

Kurzy sa momentálne nekonajú.

Kôli tomu ale šiť neprestaneme

Teraz keď sedíme doma, máme dostatok času. Využiť ho kvalitne môžeš tak, že sa naučíš šiť. Super správa je, že k tomu nemusíš nikam chodiť

Všetci máme plno povinností. V práci máme termíny, musíme stihnúť zobrať deti na krúžok, navariť, poupratovať a ktovie čo ešte. Na seba čas nemáme. Svoje sny odkladáme na neskôr, keď toho času bude viac. Ale čas plynie! Nedokážeme si ho kúpiť späť.

Máš sen naučiť sa šiť, ale nikdy to neurobíš? Lebo...

 • Máš výčitky z toho, keď robíš niečo pre seba?
 • Máš pocit, že to nezvládneš?
 • Myslíš si, že nemáš právo urobiť niečo pre seba?

Všetci máme plno povinností. V práci máme termíny, musíme stihnúť zobrať deti na krúžok, navariť, poupratovať a ktovie čo ešte. Na seba čas nemáme. Svoje sny odkladáme na neskôr, keď toho času bude viac. Ale čas plynie! Nedokážeme si ho kúpiť späť.

Zmeň svoje myslenie

Myslíš, že keď napríklad v sobotu nebudeš mať navarené, niečo zvláštne sa stane? O desať rokov si to nikto nebude pamätať. Ale to, že si nesplníš svoj sen, ťa bude o desať rokov veľmi trápiť.

Ak máš sen naučiť sa šiť, urob to!

A najlepšie ako to urobiť je urobiť z toho zábavu. Podobne ako sa učíš cudzí jazyk je to aj so šitím. Nebude to ihneď. Potrebuješ motiváciu a hlavne cítiť sa v pohode. Keď sa učíš zábavnou formou učíš sa rýchlejšie. Keď sa zaťažuješ teóriou a poučkami, nebude to veľmi fungovať.

Možno budeš mať trochu strach. „Čo ak sa mi nebude dariť…, čo ak všetci uvidia aký som manták… 🙂 Je to pochopiteľné. Ale… Spomeň si, ako sa deti učia plávať, či bicyklovať. Podarí sa im to iba vtedy, keď strach prekonajú.

Ja som pre teba zostavila kurz, na ktorom sa máš zákaz báť a povinnosť cítiť sa dobre. Prines si so sebou len chuť šiť.

Volám sa Adriana Capková a som lektorka kurzu šitia. Šiť som sa naučila sama pred mnohými rokmi. A nielen to. Ovládam patchwork, pletenie a háčkovanie všetkými metódami, na ktoré som natrafila. Šite je moja vášeň. Pomohla som viac ako stovke študentom v Bratislave uniknúť do sveta šitia a nájsť v ňom relax.

Čo sa naučíš?

Prevediem ťa jednoduchými postupmi, ktoré ti skrátia čas učenia.

Ukážem ti triky a tipy z mojej praxe.

Získaš cenné skúsenosti a zručnosti, ktoré využiješ pri samostatnom šití doma.

Kurz je zameraný na tvorenie. Štyrikrát prídeš, štyrikrát si niečo vlastnoručne vyrobené odnesieš!

Budeme hovoriť o materiáloch a ich strihaní. Postupne krok za krokom zostavíme vystrihnuté diely strihu do finálnej podoby oblečenia. Na konci kurzu sa budeš môcť pochváliť 4 vecičkami rôznej náročnosti.

Stretnutia budú prebiehať takto?

1.stretnutie

Zoznámime sa zo strojom a jeho funkciami a pripravíme si jednoduchý strih poťahu na vankúš z pripravených látok, ktoré sa ti budú najviac páčiť. Po zažehlení potrebných línií zošijeme poťah. 

2. stretnutie

Povieme si o priebehu zošitia jednoduchej tašky na plece. Diely z vybranej látky vystrihneme, predžehlíme a postupne zošijeme do finálnej podoby

3. stretnutie

Na tejto hodine si ušijeme malú taštičku na drobnosti. Diely z vybranej látky vystrihneme, predžehlíme a postupne pozošívame do finálnej podoby.

4. stretnutie

Na tejto hodine máš na výber, čo by si si chcela ušiť:

Malú hračku pre deti (zvolíme si látku a predlohu hračky)

Čo ti tento kurz dá?

 • Zistíš, že šitie je skvelý spôsob, ako stráviť čas so sebou
 • Zistíš tiež, že si môžeš urobiť niečo pre seba, alebo do svojho bytu.
 • Precvičíš si základné zručnosti a stretneš sa s aha momentmi, ktoré ti uľahčia učenie.
 • Koncepcia kurzu ťa udrží na správnej ceste a nedovolí ti púšťať sa do zbytočne ťažkých projektov.
 • Ušiješ si niečo vlastnými rukami a zažiješ pocit úspechu. Zvýši sa ti sebavedomie.

    Ako kurzy prebiehajú?

    Kurzy prebiehajú denne so začiatkom o 10,00 hod. 13,00 hod. 17,00 hod.
     Keď sa napríklad zaregistruješ na utorok o 17,00 hod. tak nasledujúce stretnutia budú v utorok o 17,00.
     Na kurze budú maximálne 4 osoby. Každý si šije svoj kúsok nezávisle od ostatných.
    • Dĺžka kurzu: 4 x 2,5 hodín (4 stretnutia)

    • denne od 10,00 – od 13,00 – od 17,00 hod.

    • Počet osôb: maximálne 4

    • Cena kompletného kurzu: 99 €/ osoba

    NOVINKA kurz v nedeľu

    • Dĺžka kurzu: 2 x 5 hodín (2 stretnutia)

    • Nedeľa od 09,00 hod. – do 14,00 hod.

    • Počet osôb: maximálne 4

    • Cena kompletného kurzu: 109 €/ osoba

    Ako sa môžeš prihlásiť?

    Na registráciu stačí použiť náš rezervačný systém. Stlač nasledujúce tlačítko a môžeš si prezerať a potom si uchmatnúť svoj termín.
    Kurz môžeš uhradiť cez platobnú bránu svojou platobnou kartou, alebo bankovým prevodom.

    Čo si musím na kurz priniesť?

    Na kurz tento kurz si prines iba dobrú náladu. Strach nechaj doma. Materiál je v cene kurzu, takže látky a si vyberieš u nás.

    A to je len začiatok

    Pozri sa čo sa môžeš naučiť, ak budeš mať chuť pokračovať, ako naše absolventky kurzov pre pokročilých. Aj oni začali od nuly a teraz si dokážu ušiť takéto kúsky.

    Pre tie z vás, ktoré už dlhšie uvažujete, že by ste chceli začať so šitím (ako tomu bolo i v mojom prípade), ale neviete ako na to, prípadne kde... Veľmi odporúčam kurzy šitia u pani Adrianky ( úžasný individuálny prístup, cenné rady, príjemná atmosféra v malej skupinke, odbornosť a profesionalita). Ja som absolvovala začiatočnícky kurz, počas ktorého sa postupne učia základy šitia na jednotlivých výrobkoch. Počas 4 stretnutí si vždy niečo pekné so sebou odnesieš. Skutočne hodnotný kurz
    Barbora Rafajdusová
    Kurz pre zaciatocnikov vrelo odporucam. Ja som si ho velmi uzila. Pani Adriana je ustretova, pristupuje ku kazdemu individualne. Z kurzu som si odniesla svoje prve kusky, z ktorych sa tesim.
    Eva Čulenová

    Silvia bola úplný začiatočník. Neskôr si už dokázala ušiť tieto kúsky. Dokonca si splnila sen a rozbehla svoje podnikanie. Vytvorila svet rodinných pižám. Jej produkty si môžeš pozrieť TU

    Patrícia bola tiež úplný začiatočník. Vedela čo chce a išla si za tým. A takúto spätnú väzbu chce učiteľ počuť čo najčastejšie. 🙂

    Čo ťa viem naučiť?

    • Šiť na seba, pretože si chceš vytvoriť vlastný štýl.
    • Šiť pre svoje deti a ukázať svetu, aké sú výnimočné.
    • Upravovať oblečenie na seba, pretože ťa už nebaví, že ti nesedí konfekčná veľkosť.
    • Dať oblečeniu, ktoré nenosíš druhú šancu.
    • Keď sa chceš so šitím živiť.

      Čo ak som drevo, naučím sa šiť?

      Nie, ak si to budeš o sebe myslieť a túto myšlienku podporovať. Dobrá správa je, že toto si o sebe myslí väčšina začiatočníkov a zatiaľ sa vo všetkých prípadoch ukázalo, že to nie je pravda. Zahoď svoj strach a príď sa baviť.🙂

      Pre koho to nie je?

      Nechcem ťa zavádzať tým, že sa naučíš šiť po absolvovaní kurzu pre začiatočníkov. Ani cudzí jazyk sa nenaučiš ihneď. Tento kurz je len začiatok. Ten, kto po tomto kurze nemá záujem pokračovať a ďalej sa rozvíjať zbytočne stráca čas a peniaze.

      Chcem tým povedať, že tvoje rozhodnutie musí byť silné. Keď sa rozhodneš začať šiť, tak s tým neprestaň. Chcem ťa stretávať v obchodoch s látkami, kde si povieme čo práve šijeme.

      Vecičky, ktoré si na tomto kurze ušiješ.

      Inšpiruj sa